טיפים ורעיונות ליצירת סדר בכלי המטבח

בין אם בישול זה הקטע שלך – או פחות, כל אחד יודע שמטבח מסודר הוא מטבח מנצח. ובכל זאת, מעט אנשים מבינים שמיקום הכלים באיזור פתוח יוסיף גם יופי וגם פרקטיות למטבח. לכן, כשירות לציבור – מספר דרכים להציג את כלי המטבח שלנו:

מתלה סירים מעל האי או מעל הכיריים

דרך מעניינת להציג מחבתות או סירים היא לשים מתלה מעל האי שבמטבח או מעל הכיריים. הוא יאפשר לכם לפנות המון (המון!) מקום בארונות המטבח לטובת כלים אחרים ויספק גישה מהירה לכלים שלכם.

סוג השיש באי משפיע משמעותית על האסתטיקה של שיטה זו, שיש בצבעי שחור ואפור קהים (לדוגמה אבן קיסר דגם 2023) ישתלב עם הצבעים המתכתיים של כלי המטבח ויצור עיצוב אחיד ונעים לעין.

מדפים פתוחים

דרך נוספת לסדר את המחבתות והסירים היא על מדפים פתוחים, בדומה למתלה סירים – המדפים גם יפנומקום במטבח וגם יציגו את הכלים היפים שלכם.

אזור פתוח מתחת לאי

אל תחשבו שסידור כלי המטבח מוגבל למדפים ומטלים בלבד, אתם יכולים להיות יצירתיים ולשים את המחבתות באזור פתוח מתחת לאי במרכז המטבח. סידור זה יוצר שילוב בין העיצוב הפנימי של האי שלכם ובין בחירות העיצוב וסדר הכלים שלכם.

קיר תצוגה לסירים והמחבתות

השפית הידועה למטבח הצרפתי ג’וליה צ’ילדס אהבה את קיר התצוגה שבעלה בנה בביתה עבור מחבתות וסירים. שיטה זו לא רק מדגישה את היופי של כל אחד מהכלים בנפרד אלא גם מבטיחה סדר וארגון במטבח.

אז איך עושים? פשוט מצאו קיר פנוי במטבח שלכם, צבעו אותו בצבע המותאם למטבח שלכם ומסמרו אליו מתלים לכלים שלכם, וודאו כי אתם מסדרים את מיקום המתלים בהתאם לגודל הכלים השונים שלכם.