התקנת מטבחים במבנים ניידים

קטגוריות

מאמרים אחרונים

  • 2021-04-21

מטבח, כמו בכל בית גם במבנה הנייד, הינו מרכז העניינים, לב ליבו של הבית. בין אם מדובר במבנה נייד המיועד לשינוע קבוע או מבנה נייד זמני יש לקחת בחשבון את כל הפרמטרים החשובים בעת בחירה והתאמה של מטבח.

במקרה בו המבנה הנייד משמש למגורים של משפחה או זוג לאורך תקופה מוגבלת כדאי לבחור במטבח פרקטי ונוח, רחב ידיים וידידותי לבישול ושימוש יומי ככל שניתן. ברוב המבנים הניידים תוכלו למצוא אזור מוגדר עבור המטבח אך כמובן שבעזרת בנייה קלה ניתן לבצע התאמות נוספות שיהפכו את המבנה לנוח במיוחד עבור הצרכים המיוחדים שלכם.

השיקולים שצריכים לעמוד לנגד עיניכם: הצרכים של משתמשי המטבח והמבנה הנייד באופן כללי. למשל, אם מדובר במבנה נייד המיועד לשמש משרד מכירות באתר בנייה, מומלץ שהמטבח המותקן בו יאפשר אירוח, עם עמדת שתייה חמה וקרה נוחה לשימוש, אזור של כיורים ושיש ואפילו אזור הכנת מזון עבור עובדי המשרד. עם זאת לא מדובר במטבח גדול אלא במטבח קטן יחסית.

לעומת זאת, במידה והמטבח המותקן ישמש באופן מלא, למשל בדירות לדוגמא בהן יש להציג מטבח גדול ומרשים, יהיה עליכם לבחור כמובן במטבח רחב ידיים המדגים את כל האיכויות של מטבח עילית.

קצת על עיצוב ופרקטיקה

מטבח הוא לפני הכל אזור פרקטי אך בו זמנית גם פנינה של ממש ברמת העיצוב והניראות של הבית. כפי שציינו קודם מדובר באזור מרכזי מאד בו משתמשים כל דרי המבנה כמעט ללא הפסקה. לכן חשוב שהוא יהיה לא רק פרקטי ונוח אלא גם יפה ומעוצב בעל מראה נעים לעין ויש שיגידו שחשוב לא פחות שיהיה המטבח גם מעוצב על פי המילה האחרונה.

העובדה שמדובר במבנה נייד אינה צריכה להפריע לתוכנית העיצוב שלכם בחירת המטבח יכולה להיות רנדומלית בדיוק כמו במבנה קבע. בחרו מטבח מודרני, כפרי או קלאסי, בדיוק לטעמכם.

התקנת מטבחים

לפניכם מספר אופציות, והן: התקנת מטבח שעוצב על פי מידות המקום בתוך המבנה הנייד או הצבת מטבח מורכב מראש מיחידות אחסון, מידוף, שיש וכו’. הבחירה משתנה בהתאם לקבלן הביצוע או לחברת המטבח שתבחרו כמובן.

מה חשוב לזכור

אל תוותרו על התקנה של מתקין מורשה בעל ניסיון בביצוע התקנת מטבחים במבנים ניידים. הרי לא תרצו לטפל בתקלות מים ואינסטלציה נכון?

חשוב ביותר גם לבחור את חומרי גלם המתאימים למבנה נייד, מהם? בררו היטב קודם לכן בחברה בה אתם רוכשים את המבנה.

בצעו התאמת תשתיות מראש – אינסטלציה, חשמל, מים וביוב, כך שיותאמו כולם באופן מלא ומדויק למבנה שאינו מבנה קבע.

חשוב ביותר לזכור כי חברות המבצעות התקנות ובנייה של מבנים בבנייה קלה מבצעות באופן מלא גם התקנת מטבחים למבנים ניידים, וזו כנראה הדרך הטובה והחסכונית ביותר לקבלת מטבח איכותי תוך שמירה על איכות ההתקנה ומקצועיות.

0/5 (0 Reviews)

shanatova