שיש גרניט למטבח – סקירה

קטגוריות

מאמרים אחרונים

  • 2021-04-21

שיש גרניט מתאים לא רק למטבח, אלא גם למקומות נוספים וניתן למצוא אותו במגוון צבעים. גרניט היא אבן טבעית הנחצבת מההרים ואינה נשחקת. כיצד נוצרת אבן גרניט?

כיצד נוצרת אבן גרניט?

אבן גרניט נוצרת כתוצאה מהיפרדות של המינרלים מהם מורכבת האבן בתוך המגמה (הליך התכת הסלעים בטמפרטורה חמה) ולאחר ההתקררות המינרלים מתאחדים, מה שמוביל להיווצרות של סלעי גרניט. היות והאבן נוצרת על ידי הטבע לא ניתן למצוא שני גושים שהם זהים לחלוטין.

ניתן למצוא את האבן בשלל צבעים החל מצבע בהיר ועד לצבע השחור הנחשב ליוקרתי. כמו כן, ניתן למצוא אבן גרניט בגוונים של ורוד-אפור, אדום, ירוק וכחול. בארץ, חוצבים את האבן במכתש רמון לצורך שימוש במקומות שונים בבית. לאחר החציבה, חותכים את האבנים ללוחות בגודל של 2 עד 3 מטרים ובעובי של 2 עד 3 ס”מ.

האם שיש גרניט מתאים רק למטבח?

אם בעבר היה נהוג לחשוב כי אבן גרניט מתאימה אך ורק למטבחים, הרי כיום ניתן לראות מגוון שימושים לאבן במקומות שונים בבית. לאבן תכונות מיוחדות שהופכות אותה לאידיאלית לשימושים שונים, היות ומדובר באבן חזקה אחרי היהלום-היא אינה נשרטת בקלות ולא נשחקת. כמו כן, מדובר באבן שעומדת במצבים של חום וקור.

שיש גרניט לרצפה:

ריצוף שיש גרניט לדירה יוצר מראה אסתטי ויוקרתי המשפיע על מראה הבית ומקנה לו מראה שונה משאר הבתים. שיש גרניט ידוע בחוזקו ועמיד מפני נפילות של עצמים כבדים. בבתים רבים ניתן לראות שיש אבן גרניט גם בחלל הסלון הנחשב למרכזי.

היות וניתן למצוא מגוון צבעים, ניתן להתאים את השיש לסגנונות עיצוב שונים וליצור מראה מיוחד ומעניין.

שיש גרניט למטבח:

יתרונו של שיש גרניט הוא ביכולת לספוג טמפרטורות גבוהות כלומר, במידה ומונחת על השיש תבנית חמה, אין צורך להיכנס לפאניקה שהשיש ייסדק או שיישארו סימני כוויה. כמו כן, כשילוב עם המודה הקיימת של חיפוי קירות המטבח באבן עתיקה, שיש גרניט משתלב באופן מושלם עם כל עיצוב שתבחרו לקירות המטבח.

שיש גרניט לאמבטיה:

בשוק השיש לאמבטיות אבן גרניט נחשבת לטובה ביותר. בחדר האמבטיה ניתן למצוא פרטים שונים החל מהאסלה ועד לארוניות הכוללות שטחי אחסון רבים- אלו הם המרכיבים המעניקים לחלל האמבטיה את הייחודיות ומקנים לו מראה מיוחד בשילוב עם השיש. שיש לאמבטיה צריך להיות עמיד בפני מים, היות והוא בא במגע עם מים הזורמים לאורך זמן רב. במקרה הזה, שיש אבן גרניט נחשב לעמיד במיוחד ומוביל כשיש לאמבטיה.

לסיכום, אבן גרניט עמידה בפני חום וקור ובעלת מגוון צבעים. כמו כן, ביכולתה להחזיק זמן רב בעקבות המרכיבים הייחודיים שלה שנוצרו כתוצאה מאיחודם של המינרלים מהם מורכבת אבן גרניט. כיום ניתן לראות משטחי גרניט לא רק במטבח אלא גם בחללים אחרים בבית כגון האמבטיה, בשל צפיפות החומר ועמידתו בתנאים שונים בתוך הבית. כדי לבחור משטחי אבן גרניט, יש לבחון את החללים השונים כגון האמבטיה או המטבח על מנת לנסות ולהתאים להם שיש גרניט שישפר את השהייה בחללים השונים.

לפרטים נוספים על שיש גרניט

0/5 (0 Reviews)

shanatova