5 המלצות לבחירה מוצלחת של שיש למטבח

קטגוריות

מאמרים אחרונים

  • 2021-04-21

בחיי היום יום שלנו, אנו מכירים את השיש בתור משטח נפוץ בחדרי אמבטיות אך אפילו נפוץ מכך זהו אותו שיש למטבח שנמצא בכל בית. יש לדעת כי כאשר אנו אומרים שיש למטבחים אנו למעשה מכלילים הרבה מאוד סוגים תחת שם גנרי אחד. חברת שיש פאר, עסק משפחתי וותיק בתחומו, בחרה לשתף את הציבור ב-5 המלצות לבחירה מוצלחת של שיש למטבח.

קודם כל – הכירו את הסוגים המובילים

ההמלצה הראשונה לפני שבוחרים את השיש הרצוי היא להבין כי בתחום זה יש גם חידושים לצד מותגים וותיקים וטובים. כדאי להכיר כמה וכמה סוגי שיש למטבח ולשלוט במאפיינים המרכזיים שלהם. אז אם כל מה שאתם מכירים אלה שמות כמו אבן קיסר (משטח עבודה למטבח מהוותיקים שיש), כדאי להכיר גם שמות יותר חדשים כדוגמת שיש דקטון או שם נוסף ודי חדש, נאוליט.

התייעצו עם יצרן או יבואן ידוע ובקשו לדעת מהם הדגמים שהוא מספק. וודאו מהן התכונות של כל שיש ושיש. כדאי לדעת, למשל, כי שיש אבן קיסר הוא למעשה פתרון שמורכב מקוורץ. לעומת זאת, מחומר אחר, גרניט, ניתן ליצר שיש גרניט ויש גם משטחי עבודה למטבח המיוצרים מאבן חברון ויש עוד דגמים נוספים, לרבות שיש סינטטי בעל יתרונות משלו.

שיש למטבח עם טקסטורה, אופי וצבע

משטח העבודה, השיש שנכנס למטבח שלכם מהווה חלק מרכזי ביותר מבחינה עיצובית. אין ספק כי צריך להתקין משטחי שיש למטבח בצורה מקצועית וחשוב כי הגובה יהיה מדויק והכל יהיה מיושר. אבל חשוב לא פחות לבחור את הסגנון שיהפוך את המטבח למעוצב יפה, לפי טעמכם האישי. העיפו מבט בקטלוגים השונים (שימו לב כי באתר האינטרנט של שיש פאר תמצאו מגוון דוגמאות לעיצובים וטקסטורות).

שאלו את עצמכם אם דגם בעיצוב חלק יתאים לכם או שאולי אתם רוצים יותר סגנון מחוספס. האם אתם אוהבים את השיש שלכם בגוון אחד, או אולי אתם רוצים כמה גוונים או אולי שילוב עם גידים (מעין פסים שמעטרים את השיש בדגמים מפותלים). כדאי לבחור את השיש לא רק בגלל שקוראים לו שיש גרניט או שיש אבן קיסר. כדאי לבחור בהתאמה לצבע ארונות המטבח שלכם. ולא חייבת להיות זהות בצבע, גם ניגוד צבעים יכול להיות מרהיב ואפילו מהפנט.

מפרט ועמידות, משקל וניקיון

כאשר אתם מעיפים מבט בקטלוג או מעבירים אצבע על דוגמא של שיש קוריאן (או כל סוג אחר, לצורך העניין) בקשו מהספק לגלות להם את כל הפרטים הטכניים הנחוצים לכם. למשל, שאלו מהו העובי של השיש שמספקים לכם וגם מהו המשקל. בררו מהן המידות שיוכלו לחתוך עבורכם ועד כמה ישנה גמישות אם יש לכם בקשות מיוחדות. שאלו מהי העמידות של הדגם החביב עליכם ואל תסתפקו בתשובה מקוצרת. שאלו האם השיש עמיד בפני כתמים ושינויי צבע. בדקו האם השיש עמיד בפני שריטות והאם הוא חסין מפני חבטה או טמפרטורה גבוהה. ועד כמה השיש שאתם רוצים יהיה קל לניקוי? הדבר האחרון שאתם רוצים זה למצוא את עצמכם משפשפים את השיש תוך ניסיון לסלק לכלוך ומגלים שמדובר במשימה מפרכת ומתישה.  שיש קל לניקוי וכמובן גם עמיד יהווה בחירה מומלצת, ללא ספק.

אחריות – זה חשוב

החלטתם לבחור שיש K-STONE? אולי קוריאן, שיש חברון או כל סוג אחר שנראה לכם מרשים? אל תשלפו את הארנק לפני שתוודאו כי בחרתם שיש עם אבא ואימא. במילים אחרות, הבחירה המומלצת היא לקנות שיש באחריות. לא מוכנים לתת לכם אחריות? כנראה יש לזה סיבה וכדאי להתרחק. שיש איכותי ומומלץ צריך להחזיק מעמד לאורך זמן.

מומלץ ישירות מהיבואן

המלצה אחרונה לסיום – כדאי להעדיף שיש למטבח מהיבואן. בצורה כזאת אתם חוסכים פערי תיווך. בצורה כזאת המבחר העומד לרשותכם יהיה רחב וכשהיבואן אמין וותיק, אתם נהנים מרכישה בראש שקט.

0/5 (0 Reviews)

shanatova